تعویض فیلترهای ماشین آلات معدنی و راه‌سازی


زمان توصیه شده تعویض فیلترهای ماشین آلات معدنی وراه‌سازی بر مبنای ساعت کارکرد

ردیف نام فیلتر ساعت کار شرح
1 فیلترهای روغن  LUBE FILTER OIL FILTER 250 ساعت وظیفه فیلتر روغن نیز مانند فیلتر هوا این است که باید ناخالصی‌های روغن موتور و براده‌های فلزی که از موتور جدا می‌شوند را بگیرد و مانع ورود آن‌ها به موتور خودرو شود. به عبارتی دیگر فیلتر روغن، روغن موتور را از تمام ذرات ناخالصی که برای موتور مضر است، پاکسازی می‌کند و نقش مهمی در سالم ماندن موتور و نیز پیستون‌ها و سیلندرها ایفا می‌کند.
2             فیلترهای گازوئیل  FUEL FILTER 500 ساعت سوخت موتور دیزل حتماً باید از فیلتر بگذرد. این سوخت‌ها معمولاً ناخالصی دارند و بعضی از قطعات پمپ‌های سوخت پاش چنان دقیق ساخته شده‌اند که ذرات بسیار ریز هم به آن‌ها آسیب می‌رسانند. برآورد نشان می‌دهد که حتی وجود پنج گرم ذرات ریز پنج میکرونی، می‌تواند به پمپ سوخت‌ پاش صدمه بزند. فیلتر گازوئیل معمولاً سه مرحله‌ای است‌.
3 فیلترهای گیربکس و هیدرولیک HYDRAULIC FILTER  1500 الی 2000 ساعت فیلتر هیدرولیک ضامن تمیزی روغن و سلامت کارکرد سیستم هیدرولیک است. عملکرد ضعیف و کند گیربکس، احتمالا به سبب سطح پایین روغن گیربکس خودرو است که معمولا از نشتی نشات می‌گیرد. اگر گیربکس خودرو اصلا شروع به کار نمی‌کند، احتمالا روغن گیربکس تمام شده و این امر نیز ممکن است به دلیل نشتی باشد.
4 فیلترهای صافی STRAINER  هر 2000 ساعت شستشو داده می‌شود فاقد کاغذ می باشد و در صورت سالم بودن نیازی به تعویض ندارد. این فیلترها باید توسط بنزین شستشو داده شوند.
5 فیلترهای هوا  AIR FILTER بستگی به آلودگی محیط دارد

تعویض فیلترهای هوا وابسته به آلودگی محیط می باشد و معمولاً تمام ماشین آلات مجهز به اندیکاتور یا نشانگر می باشند که زمان تعویض و یا تمیز کردن فیلتر هوا را نشان می دهند.

 نکته مهم: فیلترهای داخلی فقط باید تعویض گردند وقابل تمیز شدن نمی باشند.

       
  • این مطلب را به اشتراک بگذارید !

نظرات

نظرات خود را برای ما بنویسید

ارسال نظر

  36     -   =   12  
  • 0 نظر
  • 3296 بازدید
  • تعویض فیلترهای ماشین آلات معدنی و راه‌سازی
    4.35 از 5 بوسیله 10 رای

همیار تجارت

نویسنده

همیار تجارت فرتاک

محصولات همیار تجارت فرتاک

فیلتر اولترافیلتر

جمعه 09 اسفند 1398

فیلتر کاترپیلار

جمعه 09 اسفند 1398

بیشتر >>

.ﻃﺮاﺣﯽ، ﺗﻮﺳﻌﻪ و ﭘﺸﺘﯿﺒﺎﻧﯽ ﺗﻮﺳﻂ  استدیو آکو  •  اﺳﺘﻔﺎده از ﻣﻄﺎﻟﺐ ﺳﺎﯾﺖ ﺗﻨﻬﺎ ﺑﺎ ذﮐﺮ ﻣﻨﺒﻊ ﻣﺠﺎز اﺳﺖ